Z czego zrobiony jest dzbanek Dafi
Maj 11, 2019
Filtr Dafi przed pierwszym użyciem
Maj 20, 2019
Pokaż wszystkie

Filtr Dafi do dzbanka Brita

Urządzenia służące polepszaniu wody z kranu zyskują na popularności. Są łatwe w obsłudze, lekkie, wydajne i spełniają swoją funkcję – usuwają z „kranówki” zapach chloru, zanieczyszczenia i drobne mikroorganizmy. Ich kolejnym plusem jest możliwość dobierania filtrów do dowolnych dzbanków filtrujących wodę.

Do czego służą produkty filtrujące?

Z roku na rok wzrasta świadomość konsumentów na temat zdrowej wody. Kupowanie jej w sklepach nie jest złą opcją, lecz musimy liczyć się z kosztami, a także zanieczyszczaniem środowiska przez plastikowe butelki. Zapotrzebowanie na szybki i przystępny cenowo sposób pozyskiwania czystej wody przyczynił się do stworzenia produktów umożliwiających domowe oczyszczanie wody. Wystarczy zwykła kranówka, dzbanek filtrujący wodę zaopatrzony w odpowiedni dla nas filtr i możemy cieszyć się dostępem do smacznej i zdrowej wody. Zawarty w filtrze węgiel aktywny eliminuje zanieczyszczenia nagromadzone w czasie przepływu wody przez rury i pozbawia jej przykrego zapachu i smaku, jaki pozostał podczas procesu chlorowania wody w sieciach wodociągowych. Jednym z producentów posiadających te urządzenia w swojej ofercie jest polski producent Dafi.

Filtr Dafi

Oprócz węgla aktywnego, filtr ten oczyszcza wodę również dzięki żywicy jonowymiennej. O ile w pierwszym przypadku woda nabiera przejrzystego wyglądu i pozbawiona zostaje zanieczyszczeń chemicznych i organicznych, o tyle działanie żywicy jonowymiennej dotyczy zmiękczenia wody. Nadmiar magnezu i wapnia zostaje zredukowany do potrzebnych wartości dla człowieka i jednocześnie pozwala na używanie przefiltrowanej w ten sposób wody na użycie jej w urządzeniach AGD, np.: żelazko. Wytrąca się osad, który wpływa negatywnie na działanie grzałek, pralek i innych urządzeń domowych.

Filtrowanie wody ma wpływ na jej aromat. Na plus zmienia się smak potraw, do których nie trzeba dodawać tak dużo soli, cukru, czy innych polepszaczy, ile używaliśmy do tej pory. Należy pamiętać o tym, by zwracać uwagę na pochodzenie danego dzbanka i filtra – najlepiej korzystać ze sprawdzonych na rynku producentów, takich jak Dafi czy Brita.

Filtr z Dafi a dzbanek od Brity – czy da się to połączyć?

Uniwersalność tych produktów pozwala na dowolne ich mieszanie. W przypadku Dafi ich filtry są kompatybilne z różnymi dzbankami innych producentów. Jeżeli posiadamy dzbanek od Brity, ale trudno nam o dostęp do ich filtrów lub po prostu chcemy wesprzeć rodzimy produkt, możemy wykorzystać do tego celu filtry Dafi. Pasują one do różnych modeli dzbanków Brity, np.: Aluna, Marella, Fjord czy Elemaris.