Filtr Dafi do dzbanka Brita
Maj 17, 2019
Woda z urządzeń Dafi do akwarium
Maj 23, 2019
Pokaż wszystkie

Filtr Dafi przed pierwszym użyciem

Prawidłowe działanie produktów filtrujących Dafi jest możliwe tylko wtedy, gdy postąpisz zgodnie z zaleceniami producenta. Prawidłowa obsługa wiąże się także z cieszeniem się urządzeniem przez długi czas. Jak to wygląda w przypadku filtrów Dafi? Zapraszamy do artykułu.

Zanim użyjesz, przygotuj odpowiednio

Dzbanek filtrujący Dafi posiada specjalny zbiornik na wodę kranową. Należy umieścić w nim filtr i docisnąć, słysząc charakterystyczne „kliknięcie”. Przy nakładaniu pokrywy pamiętaj, by zacząć od strony lejka, a skończyć od strony rączki.

Pierwsza partia wody nalana do dzbanka nie nadaje się jeszcze do picia. Musisz dwukrotnie ją przefiltrować i wylać (taką wodą możesz bez obaw użyć do podlania kwiatów). Ma to na celu odpowietrzenie filtra i pozbycie się ewentualnych drobinek węgla aktywnego, który znajduje się w filtrze.

Czytaj również: http://blog.dafi.pl/dafi/rozpocznijcie-przygode-z-filtrowaniem/

Pomysłowe przypominanie

Wymiany filtra trzeba dokonać po upływie 4 tygodni od pierwszego użycia. Aby o tym nie zapomnieć, na pokrywie dzbanka zamontowano wskaźnik przypominający o tym, kiedy upływa termin ważności.

Są dwa rodzaje wskaźników:

– manualny (musisz ustawić przesuwki na datę przypadającą za miesiąc od momentu, gdy pierwszy raz użyto filtra),

– automatyczny (LED sensor), który uruchamiasz, przytrzymując przycisk tak długo, aż dioda zaświeci się na niebiesko. Od tego momentu będzie odmierzany czas. Żółte światło oznacza zbliżającą się datę wymiany a czerwone – dzień, w którym konieczne jest zamontowanie nowego filtra.

Po co wymieniać filtr?

Regularne filtrowanie wody oznacza powolne, lecz sukcesywne wypłukiwanie węgla aktywnego zawartego w filtrze. Wystarcza on na oczyszczenie 200 litrów wody. Dlatego, aby w pełni i regularnie cieszyć się smaczną i zdrową wodą każdego miesiąca, niezbędne jest cykliczne wymienianie filtra, jak zaleca producent. Cena wymiany filtra zaczyna się od około 20 złotych.

Filtrowanie wody kranowej poprawia jej smak, usuwa piasek, rdzę, mikroorganizmy i inne zanieczyszczenia, które dostały się do wody podczas przemieszczania się jej przez rury. Korzystanie z dzbanka jest poręczne i łatwe, gdyż wystarczy napełnić go kranówką bez konieczności jej zagotowania, aby szybko ugasić pragnienie.