Z czego zrobiony jest dzbanek Dafi
Maj 11, 2019
Pokaż wszystkie

Jak używać dzbanków Dafi

Jak używać dzbanków Dafi

Producent Dafi wypuścił na polski rynek serie produktów do domowego lub podróżnego filtrowania wody kranowej. Prócz butelek, których można spokojnie użyć w trakcie aktywności sportowej, zabrać je do szkoły lub pracy, Dafi ma w swej ofercie także dzbanki filtrujące. Jak ich używać i komu przydadzą się najbardziej – odpowiemy na te pytana w poniższym artykule.

Instrukcja poprawnego montażu

W przypadku produktów Dafi nie musimy martwić się o zawiłe instrukcje obsługi. Dzbanek filtrujący należy dokładnie umyć, pamiętając o dociśnięciu filtra w wyznaczonym do tego miejscu. Pokrywę wierzchnią montuje się od przodu dzbanka, na końcu dociskając część bliżej rączki.

Przepłukanie dzbanka należy powtórzyć dwukrotnie w celu odpowietrzenia filtra i pozbycia się drobin węgla aktywnego. W kolejnym kroku trzeba wlać wodę przez odpowiedni otwór i odczekać około minuty, aby przefiltrowana woda wpłynęła do pojemnika, który znajduje się na dole dzbanka.

Czy można nalać wodę „pod korek?

Jeżeli wymaga tego sytuacja, a my mamy niespodziewaną wizytę gości, możemy spróbować napełnić dzbanek do pełna. Gdy w dzbanku zostanie woda, jej świeżość mija po 12 godzinach. Ekonomiczną i rozsądną opcją jest dolewanie wody, niż pozbywanie się jej. Najlepsza do spożycia jest woda czysta i zdrowa, dlatego tak ważna jest wymiana filtrów co miesiąc. W przypadku dzbanków z manualnym wskaźnikiem daty zakupu nowego filtra musimy się nieco bardziej pilnować. Inaczej jest z automatycznym datownikiem. Kolorowe diody informują o terminie zakupu nowego filtra (żółta – uważaj, przygotuj się na wymianę lub czerwona – nadszedł dzień wymiany).

Producent informuje nas o tym, że przed pierwszym użyciem filtr musimy zamoczyć w wodzie na około kwadrans.

Dzbanek wypłukuje minerały?

To tylko mit. Filtrowanie redukuje nadmiar pierwiastków, które są odpowiedzialne m.in. za osadzanie się kamienia na sprzętach domowych, np.: w pralce.

Dafi wyszedł naprzeciw potrzebom konsumenta i stworzył szereg filtrów wzbogacających wodę o dodatkową porcję minerałów, np.: w magnez. Z kolei filtry AGD + to naturalni przyjaciele dla czajników, żelazek i ekspresów. Ich dodatkową zaletą jest to, że pasują do dzbanków innych firm, np.: Brita.  Nie demineralizują wody.